تشکیل کمیته ساماندهی دانشگاه‌های غیردولتی -غیرانتفاعی

۲۵ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۵ کد : ۷۸۸۱ بدون عنوان
تعداد بازدید:۴۴۹
دکترکارن ابری نیا مدیرکل آموزش‌های غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری از ایجاد کمیته ساماندهی برای بهبود وضعیت دانشگاه‌های غیردولتی - غیرانتفاعی و تغییر اساسنامه آن‌ها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ابری نیا با بیان اینکه این کمیته شامل برخی از اعضای این موسسات و اعضای اتحادیه آن‌ها است، گفت: درصدد هستیم تا این کمیته نقشه راهی را برای دانشگاه‌های غیردولتی - غیرانتفاعی طراحی کند تا باعث بهبود وضعیت آن‌ها شود.
وی با اشاره به برخی تغییرات دراساسنامه دانشگاه‌ها و موسسات غیردولتی، افزود: با توجه به اساسنامه فعلی این موسسات، درصورت سرمایه گذاری ازسوی افراد و انحلال موسسه ، تمامی اموال به وزارت علوم واگذار می‌شد.
مدیرکل آموزش‌های غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم، گفت: این موضوع باعث می‌شد که برخی از افراد زمین‌ها را به نام موسسه خریداری نکنند، اما اگر علاقه به سرمایه گذاری ایجاد شود و سرمایه گذار انگیزه داشته باشد، وضعیت این موسسات بهبود خواهد یافت.
دکتر ابری نیا با اشاره به اصلاح اساسنامه جدید این موسسات گفت: درصورت انحلال موسسه، تمامی اموال این  موسسات دراختیار خودشان قرار می‌گیرد.
وی درخاتمه گفت: به طور کلی روند اصلاحات به این صورت خواهد بود که انجام بیشتر امور مربوط به این موسسات را در جهت توانمندسازی آن‌ها به خودشان بسپاریم ​​